Уйга | Write Letter
Музей хакида Коллекциялар Тадбирлар ва кургазмалар Экскурсиялар Дукон ва устахоналар Алокалар
Тадбирлар ва кургазмалар

Выставка, посвященная 16-летней годовщине
независимости Республики Узбекистан

На выставке представлены предметы прикладного искусства как глубоко традиционные: ручная вышивка, тюбетейки, национальные ткани, резьба и роспись по дереву, чеканка; так и более новые, восстановленные или сложившиеся в последние годы: лаковая миниатюра, фарфоровые изделия.
Семинар «Музей – перспективы и новые возможности для развития»
С 13 по 16 августа 2007 г. в Республиканском музее прикладного искусства (г. Ташкент, ул. Ракатбоши, 15) состоялся семинар «Музей – перспективы и новые возможности для развития». Участниками семинара стали музейные специалисты из Республики Каракалпакстан и всех областей Узбекистана.
«Узбек бадиий сомон санъати» кургазмаси 01.06.2007
Узбекистон Амалий санъат музейи, Узбекистон Давлат Табиат музейи, Яккасарой тумани «Камолот» - ёшлар ижтимоий харакати билан биргаликда 1 июнь Халкаро болаларни химоя килиш кунига багишлаб утказилмокда.
Кургазма «Узбекистон дуппилари»
Узбекистон халклари узларининг куп асрлик тарихий хаёти жараёнида халк амалий санъатининг ажойиб намуналарини яратганлар.
Амалий сан6ъатнинг таркалган турларидан бири – дуппилар булиб, у аёллар, эркаклар, болалар миллий либосининг ажралмас бир булагини ташкил килади.
Кургазма «Майда хайкалчалар ва майда пластика»
Узбекистон Амалий санъат музейида «Навруз» байрамига багишлаб музей фондидан «Майда хайкалчалар ва майда пластика» асарлари кургазмаси тайёрланди. Музей коллекциялари ичида узига хос булган кулолчиликни бир турли булган хайкалчаларни 400дан ортик хиллари йигилган.

16.02.2007 15:58
Узбекистондаги кадимий цивилизация марказларидан бири булган кухна Маргилон шахрининг 2000 йиллигини нишоналаш максадида Узбекитсон Республикаси маданият ва спорт ишлари вазирлиги томонидан хамда Республика Фанлар Академияси, Республика «Узбекмузей» жамгармаси ва Фаргона вилоят хокимлиги томонидан Маргилон шахри тарихи музейи биносади 27 феврал- 2 март кунлари «Узбекистон музейлари фестивали» утказилди.